Upadli.
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


Homo homini monstrum.
 
IndeksLatest imagesSzukajRejestracjaZaloguj

 

 Cukiernia "Absinthium"

Go down 
2 posters
Idź do strony : Previous  1, 2
AutorWiadomość
Hava Kauranen

Hava Kauranen


Liczba postów : 136
Join date : 31/07/2010
Age : 33
Skąd : Fallentown/Las

Cukiernia "Absinthium" - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Cukiernia "Absinthium"   Cukiernia "Absinthium" - Page 2 Icon_minitimeCzw Sie 12, 2010 1:49 pm

Wzięła delikatnie jego twarz w dłonie i spojrzała w czarne oczy uśmiechając się lekko.
- A na co masz ochotę moja mleczna czekoladko?
Powrót do góry Go down
Renard Malęszewski

Renard Malęszewski


Liczba postów : 238
Join date : 21/07/2010

Cukiernia "Absinthium" - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Cukiernia "Absinthium"   Cukiernia "Absinthium" - Page 2 Icon_minitimeCzw Sie 12, 2010 1:59 pm

Roześmiał się uroczo szczerze, pokazując idealnie białe zęby bez kłów. W kącikach jego oczu i ust pokazały się czarujące zmarszczki, dowodząc autentyczności uśmiechu.
- Mam ochotę na pikanterię. - Dotknął palcami ognistych włosów, po czym kładąc swoją dłoń na dłoni dziewczyny, przytrzymując ją chwilę, odsunął od siebie nieznacznie cukierniczkę. - Coś co rozpali wszystkie żądze...
- Oscarze! - syknął przez zaciśnięte kły pan Renard.
- ...wszystkie żądze, które tłumią w sobie ci ludzie, którzy twierdzą, że nie lubią słodyczy - dokończył z bezczelnym uśmiechem.
Pan Renard zaś wyciągnął właśnie paczkę, próbując zawzięcie wygładzić nieco wysłużony papier, którym była owinięta i czekał na zakończenie tej absurdalnej wymiany zdań, aby oddać ją "Havie" (przypomniał sobie).
Powrót do góry Go down
Hava Kauranen

Hava Kauranen


Liczba postów : 136
Join date : 31/07/2010
Age : 33
Skąd : Fallentown/Las

Cukiernia "Absinthium" - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Cukiernia "Absinthium"   Cukiernia "Absinthium" - Page 2 Icon_minitimeCzw Sie 12, 2010 2:10 pm

Granatowe oczy błysnęły, a uśmiech nie schodził z ust.
- Gorąca, gęsta, mleczna czekolada. - odpowiedziała bez wahania. - Z dodatkiem chilli, cynamonu i bitą śmietaną.
Puściła do niego oczko i odsunęła się kawałek uwalniając dłoń. Nie ruszała się jednak z miejsca obserwując zachowanie chłopaka.
Powrót do góry Go down
Renard Malęszewski

Renard Malęszewski


Liczba postów : 238
Join date : 21/07/2010

Cukiernia "Absinthium" - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Cukiernia "Absinthium"   Cukiernia "Absinthium" - Page 2 Icon_minitimeCzw Sie 12, 2010 2:16 pm

Oscar oblizał usta, patrząc w jej oczy intensywnie. Prawie że zacząłby się odbijać w spojrzeniu dziewczyny, co wszak byłoby wprost bajką dla sentymentalnych poetów.
- Och, nie wiem, czy brzmi to bardziej niebiańsko, czy piekielnie. Ale może przyprószysz to swoim imieniem, słoneczko? - Pozwolił sobie na odrobinę arogancji, kłaniając się przed nią i chyląc niewidzialnego kapelusza (parodiując wampira).
Renard w tym czasie, z paczką w dłoni przyglądał się bogatej wystawie ciemnych czekolad. Położył przedmiot na pulpicie stołu i w milczeniu czekał na koniec błazenady. Miał dziś zbyt dobry humor na prowokacje Oscara. Myślał intensywnie o zapachu o tej porze jaśminu lub klonu...
Powrót do góry Go down
Hava Kauranen

Hava Kauranen


Liczba postów : 136
Join date : 31/07/2010
Age : 33
Skąd : Fallentown/Las

Cukiernia "Absinthium" - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Cukiernia "Absinthium"   Cukiernia "Absinthium" - Page 2 Icon_minitimeCzw Sie 12, 2010 2:22 pm

- Hava. - Odpowiedziała.
Zerknęła na wampira i napięła podświadomie mięśnie.
Za dużo, za dużo, już się uspokój. - zganiła się w myślach.
- Czym mogę służyć? - Zwróciła się do wampira z grzecznym uśmiechem. Całą siłą woli postanowiła zignorować Oscara, który świdrował ją swoimi czarnymi oczami.
Powrót do góry Go down
Renard Malęszewski

Renard Malęszewski


Liczba postów : 238
Join date : 21/07/2010

Cukiernia "Absinthium" - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Cukiernia "Absinthium"   Cukiernia "Absinthium" - Page 2 Icon_minitimeCzw Sie 12, 2010 2:25 pm

- Och, cóż za słodycz - jęknął niby w rozkoszy, czując, iż powinien się wycofać. Taka była jego rola.
Renard wyprostował się, kierując nieprzytomny, rozmarzony wzrok na Havę, a potem na paczkę.
- Pewna staruszka bardzo ładnie prosiła mnie, bym oddał w panienki ręce tę paczkę. - Skinął głową na szary pakunek. - A dzisiejszą noc zamierzam spędzić z goryczą, słodkości nie są mi potrzebne. Mam nadzieję, iż panienka to zrozumie.

Powrót do góry Go down
Hava Kauranen

Hava Kauranen


Liczba postów : 136
Join date : 31/07/2010
Age : 33
Skąd : Fallentown/Las

Cukiernia "Absinthium" - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Cukiernia "Absinthium"   Cukiernia "Absinthium" - Page 2 Icon_minitimeCzw Sie 12, 2010 2:33 pm

Spojrzała niepewnie na paczkę i przez chwilę analizowała słowa mężczyzny po czym uśmiechnęła się i odebrała pakunek.
- Bardzo panu dziękuję. Sama miałam się do niej wybrać, ale ostatnio tyle się dzieje... - Popatrzyła przelotnie na Oscara i puściła do niego oczko.
- Jak się czuje Avenida? - Zapytała wampira skupiając już całą swoją uwagę na nim.
Powrót do góry Go down
Renard Malęszewski

Renard Malęszewski


Liczba postów : 238
Join date : 21/07/2010

Cukiernia "Absinthium" - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Cukiernia "Absinthium"   Cukiernia "Absinthium" - Page 2 Icon_minitimeCzw Sie 12, 2010 2:38 pm

- Co u Avenidy? - powtórzył, jakby analizował dokładnie pytanie. - Cóż, zachwyca się wątpliwym pięknem brzydkich roślin, dziki plądrują jej ogródek, kuzyni przywożą herbatę... och, nic specjalnego - mówił w pewnym rozdrażnieniu: nie znosił, kiedy ktoś wcinał się klinem między jego relacje a relacje kogokolwiek, z kim był w miarę blisko.
Jeśli można tak nazwać relację wampira z ludźmi.

Powrót do góry Go down
Hava Kauranen

Hava Kauranen


Liczba postów : 136
Join date : 31/07/2010
Age : 33
Skąd : Fallentown/Las

Cukiernia "Absinthium" - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Cukiernia "Absinthium"   Cukiernia "Absinthium" - Page 2 Icon_minitimeCzw Sie 12, 2010 2:42 pm

Roześmiała się dźwięcznie pokazując rządek białych zębów.
- Czyli po staremu. - skomentowała. - Czy na pewno nic więcej nie mogę dla pana zrobić? Wczoraj odebrałam przesyłkę z najlepszą gorzką czekoladą...
Spojrzała na niego ni to niepewnie ni wyzywająco.
Powrót do góry Go down
Renard Malęszewski

Renard Malęszewski


Liczba postów : 238
Join date : 21/07/2010

Cukiernia "Absinthium" - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Cukiernia "Absinthium"   Cukiernia "Absinthium" - Page 2 Icon_minitimeCzw Sie 12, 2010 2:47 pm

W krwistych oczach przez moment pojawił się wyrzut, jednak Renard nawet nie zdążył zareagować, gdyż zwinny chłopiec już pojawił się przed nią. Bezszelestnie, jak kot.
- Gorzkiej czekolady? - powtórzył, a oczy zaświeciły mu podłością. - Och, Havo, piękna Havo, pokaż mi ją! - prosił, groteskowo składając dłonie.
Nie wyglądało to jak modlitwa - raczej jak wyraz żądzy.
Powrót do góry Go down
Hava Kauranen

Hava Kauranen


Liczba postów : 136
Join date : 31/07/2010
Age : 33
Skąd : Fallentown/Las

Cukiernia "Absinthium" - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Cukiernia "Absinthium"   Cukiernia "Absinthium" - Page 2 Icon_minitimeCzw Sie 12, 2010 2:56 pm

Popatrzyła na chłopaka z uśmiechem i pokręciła przecząco głową.
- Czekolada nie jest do pokazywania tylko do jedzenia. Nie wyglądasz mi na konesera tego rodzaju czekolady, dlatego też nie widzę potrzeby, abyś na nią patrzył.
Powrót do góry Go down
Renard Malęszewski

Renard Malęszewski


Liczba postów : 238
Join date : 21/07/2010

Cukiernia "Absinthium" - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Cukiernia "Absinthium"   Cukiernia "Absinthium" - Page 2 Icon_minitimeCzw Sie 12, 2010 3:01 pm

- Och, Havo - ujął ją delikatnie, subtelnie wręcz za rękę - ranisz mnie, doprawdy. Ja patrzę, kontempluję, wącham, potem kosztuję końcem języka, a nie... pożeram niczym barbarzyńca swą pieczeń - spojrzał znacząco na Renarda, który już zaciskał palce na laseczce, jednak wciąż milczał, myśląc o jaśminie.
Oscar pieścił tę białą, młodą dłoń, po czym pocałował w opuszek palca wskazującego. Spojrzał na nią rozognionym spojrzeniem, po czym różowym, chropowatym językiem przesunął w głąb dłoni.
Powrót do góry Go down
Hava Kauranen

Hava Kauranen


Liczba postów : 136
Join date : 31/07/2010
Age : 33
Skąd : Fallentown/Las

Cukiernia "Absinthium" - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Cukiernia "Absinthium"   Cukiernia "Absinthium" - Page 2 Icon_minitimeCzw Sie 12, 2010 3:07 pm

Skrzywiła się jak dziecko i zabrała dłoń. Wytarła ją o materiał sukienki i pogroziła palcem wskazującym.
- Nie wolno. - Powiedziała powoli, ale zimno.
- Źle wytresowany pies nie jest dobrym towarzyszem. - Rzuciła obojętnie w stronę wampira i zaczęła rozglądać się za swoją torbą.
Powrót do góry Go down
Renard Malęszewski

Renard Malęszewski


Liczba postów : 238
Join date : 21/07/2010

Cukiernia "Absinthium" - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Cukiernia "Absinthium"   Cukiernia "Absinthium" - Page 2 Icon_minitimeCzw Sie 12, 2010 3:09 pm

- To nie pies, to kot - odrzekł na to Renard tonem beznamiętnym, nie patrząc na nią nawet. - Spróbuj, moja droga, wytresować kota... Ja próbowałem i jak widzisz, zostałem tylko podrapany.
Oscar uśmiechał się paskudnie.
Powrót do góry Go down
Hava Kauranen

Hava Kauranen


Liczba postów : 136
Join date : 31/07/2010
Age : 33
Skąd : Fallentown/Las

Cukiernia "Absinthium" - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Cukiernia "Absinthium"   Cukiernia "Absinthium" - Page 2 Icon_minitimeCzw Sie 12, 2010 3:13 pm

- Och! Koty również się da wytresować! Trzeba mieć jedynie odpowiednią nagrodę i dużo, dużo więcej cierpliwości. No i nie dawać im się omamić, bo póki myślą, że to one są bogami nic się z nimi nie da zrobić.
Powrót do góry Go down
Renard Malęszewski

Renard Malęszewski


Liczba postów : 238
Join date : 21/07/2010

Cukiernia "Absinthium" - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Cukiernia "Absinthium"   Cukiernia "Absinthium" - Page 2 Icon_minitimeCzw Sie 12, 2010 3:19 pm

Renard wybuchnął zimnym śmiechem.
- Wybacz, moja droga, ten wybuch, ale cóż to za kota tresowałaś? Jeśli prawdziwego, wiedz, że nie omieszka wbić ci pazurów w serce, gdy tylko przestaniesz dawać mu te... jak to zgrabnie ujęłaś... nagrody. - Otarł oczy z niewidzialnych łez rozbawienia, po czym przywołał gestem Oscara.
Chłopiec szybko przypadł mu do boku, wtulając policzek w szorstki materiał wełnianego płaszcza.
- Muszę niestety cię pożegnać, droga chemiczko, gdyż czekają mnie zapachy dużo intensywniejsze od tych tutaj, a raczej kojące zmysły. A te tutaj... wierz mi, są dość męczące. - Kiwnął jej głową na pożegnanie.
- Sssłodka Hava - syknął jeszcze Oscar, patrząc wyzywająco w jej oczy.

Powrót do góry Go down
Hava Kauranen

Hava Kauranen


Liczba postów : 136
Join date : 31/07/2010
Age : 33
Skąd : Fallentown/Las

Cukiernia "Absinthium" - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Cukiernia "Absinthium"   Cukiernia "Absinthium" - Page 2 Icon_minitimeCzw Sie 12, 2010 3:24 pm

- Taki urok kotów... - uśmiechnęła się melancholijnie - Dają nam rozkosz i ból jednocześnie... Nie można się z nimi nudzić. Ale nie zatrzymuję, mam nadzieję, że jeszcze mnie pan odwiedzi, a jak nie to ja chętnie odwiedzę antykwariat.
Posłała obu dziecięcy, słodki uśmiech.
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Cukiernia "Absinthium" - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Cukiernia "Absinthium"   Cukiernia "Absinthium" - Page 2 Icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
Cukiernia "Absinthium"
Powrót do góry 
Strona 2 z 2Idź do strony : Previous  1, 2

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Upadli. :: Formalności i uprzejmości :: Archiwum-
Skocz do: