Upadli.
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


Homo homini monstrum.
 
IndeksSzukajRejestracjaZaloguj

 

 Hybrydy.

Go down 
AutorWiadomość
Kiki Hughes
Admin
Kiki Hughes


Liczba postów : 96
Join date : 16/07/2010

Hybrydy. Empty
PisanieTemat: Hybrydy.   Hybrydy. Icon_minitimePon Lip 19, 2010 9:06 pm

Łowcy snów

Łowcy snów to bardzo tajemnicze postacie. Nie są, ani bestiami, ani ludźmi. Są tworem współżycia kobiety i inkuba. W mitologii dzieci te nie mają, żadnych zdolności jednak są bardziej podatne na wpływ szatana. W Fallentown staje się coś innego. Dostają dar wkradania się do ludzkich snów i żywią się nimi. To jednak nie jedyne ich zdolności. Potrafią wkradać się do ludzkich wspomnień, zmieniać je. Mogą kontrolować ludzi gdy śpią. W młodym wieku ta kontrola wymyka im się z rąk i mogą nie raz przez to uśmierć kogoś nieświadomie. Ludzie zaczęli bać się Łowców. Urządzano na nich polowania, jak niegdyś na czarownice. Ich zdolności pozwoliły im się komunikować i wyczuwać nawzajem. Przenieśli się i zamieszkali w oczyszczalni ścieków. Tam zabierają wszystkich Łowców Snów, by nie wpadli w ręce ludzi. Są pokojowo nastawieni do rasy ludzkiej i rozumieją jej obawy. Wrogiem dla tych hybryd są demony. Nienawidzą ich za to, że nie mogą spokojnie żyć wśród ludzi. W oczyszczalni ścieków znajdują się sale i laboratoria, w których Łowcy szkolą się, poszerzają wiedzę, by wykorzystać to w walce z demonami.
Hybrydy te cechuje nieludzka szybkość i zręczność. Potrafią władać białą bronią lepiej niż ktokolwiek inny. To śmiertelna broń w ich rękach. Srebrne miecze i łańcuchy to ich atut. Wielu specjalizuje się w strzelaniu z kuszy. Szybki, łatwy i cichy sposób na zabicie wilkołaka.
Łowcy zarabiają na zdobywaniu i sprzedawaniu artefaktów. Sprzedają je w centrum miasta, ponieważ tam jest to bardziej opłacalne. Zdarza im się przebywać wśród zaufanych ludzi, którzy wiedzą, że nie są oni groźni.


Mutanci

Ludzie w całym swym dotychczasowym geniuszu jeszcze nigdy nie posunęli się tak daleko. Pewne osoby w swej wścibskości i pragnieniu dorównania bogom posiedli bardzo intrygujące informacje ─ jakoby Piekło zagrażało ich egzystencji. Dlatego też, natchnieni prognozami z przeszłości, postanowili przeciwdziałać zagrożeniu, bo zdrada oraz wynaturzenie są podstawowymi elementami ich natury. Zebrawszy informacje, upewniwszy, iż są zatajone, zebrane w bezpiecznym miejscu, poczęli służyć społeczeństwu z pewnego niepozornego miejsca ─ starego dworu na obrzeżach miasta, mającego główną siedzibę w ratuszu.
Przez działalność Piekła, a także niesamowitą zapobiegliwość rodziców małe dzieciaczki stawały się często sierotami, a więc sierocińce pękały w szwach. To pomogło znaleźć potrzebny materiał ludzki do najgenialniejszego planu w historii. Zabierano stamtąd co rumieńsze dzieci, oficjalnie przesiedlano do innych miast, a dzięki małym i dużym grzeszkom współczesnej nauki, dawano szalonym naukowcom wspaniałe, młode ciała, nie owijając w bawełnę ni len, pod nóż. A potem najlepsi rzemieślnicy Fallentown, cieszący się jak najgorszą sławą, liczący nie lata życia, a lata spędzone w więzieniach wykonywali najznamienitsze technologie, które wszczepiano młodej krwi. Potem następowała nauka ─ a nauczycielami byli emerytowani wojskowi… a może na przymusowych zwolnieniach?
I voilà! ─ człowiek bez duszy, niemalże równy bogom.
Mutanci to osobniki ludzkie przystosowane dzięki technologicznym implantom nakładanym na zewnątrz ciała, służącym do ulepszenia ich kondycji, siły, wytrzymałości, poprawiającym parametry ciała człowieka. Ich celem jest eliminacja bestii. Te wybryki natury oraz ich twórcy to jedyni ludzie, którzy mają dowody na istnienie istot nie z tej ziemi, jednak aby uniknąć paniki (zawsze wszak lepiej przywyknąć do myśli, iż po zmroku to grasuje psychopata niż mało boskie stworzenie) wszystkie akta sprawy pozostają w ukryciu. Istoty te szkolone są specjalnie do wytropienia i zabicia bestii, znaleźć je można w najgorszych spelunach miasta. Przez morderczy wysiłek żywych tkanek, niekiedy błędów przy operacjach, a także ze zwykłej słabości ludzkiego organizmu ─ żyją krótko, acz intensywnie. Budzą postrach w bestiach nie ze względu na siłę, lecz na fakt tego, iż ich mięsień sercowy został zastąpiony zimnym metalem ─ nawet Piekło drży przed zdegenerowaniem ludzkim! Ludzie zaś im współczują, gdyż racjonalnie rozumując, nie mogą to być specjalnie wyszkoleni, rządowi zabójcy, a raczej okaleczone fizycznie i psychicznie ofiary wypadków. Mutanci uczą się unieszkodliwiania bestii, jest ich jednak zbyt mało, by poradzić sobie ze wszystkimi gniazdami nieczystych mocy.
Są to istoty głęboko wierzące w swych bogów i twórców ─ surowe zasady każą im modlić się do nich co najmniej trzy razy dziennie, aby uzyskać odpowiednie błogosławieństwa (cii ─ nie mówmy im, iż to bujda na resorach i tak naprawdę nikt ich nie słucha). Opętane są żądzą mordu, krwi na swych wargach… która oficjalnie nazywa się ochroną gatunku ludzkiego. Ponadto trwają dalsze badania nad możliwością umieszczenia implantów wewnątrz ludzkiego organizmów, tajne akta podają pewną liczbę tych osobników, więc jeśli nie potrafisz dostrzec tego w ich oczach, pomyślisz na swe nieszczęście, że to zwykły człowiek.


Pół wampiry

Dzieci Nocy, Wampiry, istoty doskonałe w każdym calu? Nie do końca. Zbyt dokładna znajomość ludzkich myśli sprawiła, że niektóre z nich stały się bardzo podobne do istot tak bardzo przez nich pogardzanych – oni także zapragnęli mieć kogoś, z kim spędzą resztę życia, chcieli na własnej skórze poczuć, czym jest miłość. Pozornie było to zadanie niewykonalne... Ale przecież nieśmiertelni mieli naprawdę dużo czasu.
I tak właśnie, ze związku Wampira i ludzkiej kobiety zrodziły się istoty, które, pasując wszędzie, nigdzie nie mogły znaleźć swojego domu. Wybrały więc łatwiejszą drogę, znajdując schronienie wśród słabszych od nich ludzi.
Są długowieczne, ale, choć niesamowicie szybko leczą swoje rany, można je zabić tak jak każdego człowieka. Ich układ pokarmowy traktuje krew jako coś w rodzaju wspomagacza – nie jest ona konieczna do egzystencji, ale dodaje naprawdę wiele siły (czasem równa się to z chwilowym przypływem wampirzych mocy).
Pół-wampiry nie potrafią czytać w myślach, tak jak ich idealni ojcowie. Posiadają za to instynkt, szósty zmysł, dzięki któremu wychodzą cało z przeróżnych opresji. Dziwna mutacja genów przyczyniła się do tego, że posiadają tzw. wilcze oczy w kolorze jaskrawej żółci. Mają też bledszą karnację niż zwykli ludzie, ale ich cera jest odporna na działanie promieni słonecznych, dzięki czemu mogą prowadzić w miarę normalne życie. Potrafią niezauważalnie wtopić się w tłum i zniknąć, a ich obecność zostaje wtedy momentalnie zapomniana.
Pozostałe cechy, takie jak zwinność, szybkość, itp. różnią się w zależności od tego, z jakiej kobiety zrodzony został dany pół-wampir.
Powrót do góry Go down
https://upadli.forumpl.net
 
Hybrydy.
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Upadli. :: Postacie :: Karty postaci-
Skocz do: